4450 Tiszalök, Ady Endre u. 35.

Kezdőlap

Integrációs Pedagógiai Rendszer bevezetése

Iskolánkban a 2008/2009-es tanévtől bevezettük az Integrációs Pedagógiai Rendszert. Ez a rendszer a helyi sajátosságoknak megfelelően próbálja biztosítani az iskolai sikerességet a halmozottan hátrányos tanulók részére. A rendszerbe 19 halmozottan hátrányos helyzetű tanulót vettünk be és tanórán kívüli programok keretében internethasználatot és sportköri részvételt biztosítottunk számukra. A pályázaton elnyert összegből vettünk számukra zsebszámológépet, tanulóbarát tantermet rendeztünk be.
A sportköri munka eredményeként nagy büszkeséggel tölt el bennünket, hogy egy, a programba bevont tanulónk mezei futásban megyei bajnok lett, így országos versenyre jutott, ahol középmezőnyben végzett.

Tanáraink közül a program keretén belül hárman továbbképzésen vettek részt, ahol hatékony tanuló megismerési technikákkal találkozhattak.

Képesség-kibontakoztató foglalkoztatás, integrációs felkészítés programja