Boldog Iskola lett a Teleki!

ava
Kissné Nyírcsák Erika
Osztályfőnök

BOLDOGSÁGÓRÁK MAGYARORSZÁGON
a pozitív pszichológia módszereivel

Intézményünk a 2018-2019-es tanévre elnyerte a Boldog Iskola címet.
A program kiemelt küldetése, hogy a pozitív pszichológia eredményeire építve adjon ötleteket és módszertani segítséget a boldogságra való képesség fejlesztéséhez az iskolás korosztály számára.
A Boldogságórákat Magyarországon 2014 szeptemberében indította el a Jobb Veled a Világ Alapítvány szervezésében Bagdi Bella, az alapítvány elnöke.

Arra törekszünk, hogy a Boldogságórák derűs és élménygazdag feladatai, játékai, valamint gyakorlatai fokról fokra kibontakoztassák a derűt és életszeretetet. Gyermekeink így a jövőbe vetett hittel, bátran járják végig a felnőttséghez vezető utat, majd boldogságra képes emberré válhatnak

Prof. Dr. Bagdy Emőke, a Boldogságóra program fővédnöke

A teljes Boldogságóra program 10 egymásra épülő témából áll, amelyek fokról fokra ismertetik meg a boldogság különböző összetevőit, feltételeit. Az egyes témakörök sorrendben:

Boldogságfokozó hála

Optimizmus gyakorlása